Wiadomości Plotki

Baran i finanse.

Baran

Motto życiowe: Ryzykuję
Zodiakalny Baran ma skłonność do zdobywania środków finansowych w sposób bardzo zdecydowany, gwałtowny, wręcz raptowny. W taki sam sposób je również wydaje. Jest skłonny do bardzo szybkich i nagłych decyzji, związanych ze sferą materialną życia. Zarobki i wpływy otrzymuje wskutek działań zdecydowanych, agresywnych, jako organizator, zarządca, przedsiębiorca, menadżer. Znaczne dochody przynosi mu praca związana z wojskiem, w przemyśle zbrojeniowym i ciężkim, a także z działalności militarnej, paramilitarnej lub organizacji sportowych. Podchodzi do zdobywania pieniędzy jak myśliwy - poluje. Lubi pieniądze zdobywać, walczyć o nie; wyszukuje okazje, dzięki którym może „upolować” znaczny zysk. Możemy więc spotkać go na giełdzie papierów wartościowych oraz wszędzie tam, gdzie istnieje bardzo duże ryzyko strat czy możliwość wielkich zysków. Żyje dniem dzisiejszym - potrafi wyjechać w podróż życia nie zastanawiając się, co będzie jutro. Jeśli chce coś zdobyć i zobaczyć, potrafi pożyczyć pieniądze bądź wziąć kredyt. Spłata zobowiązań finansowych jest dla niego sprawą honoru. Dewizą Barana jest: „kto nie ryzykuje, ten nie ma”. Jego instynkt podpowiada mu, gdzie kryje się przysłowiowa żyła złota. Często ma tendencję do hazardu, ruletki i ryzykownych inwestycji. Baran posiada cechy, dzięki którym może stać się nawet bardzo bogatym. W idealny sposób wyczuwa odpowiednie momenty na giełdzie czy inne intratne transakcje handlowe. Barany są zdolne postawić wszystko na jedną kartę, w myśl zasady: mieć wszystko, albo nic. Nie zastanawiają się, co będzie dalej. Mogą mieć pieniądze wielkie i niespodziewane, ale równie często żyją na kredyt. W momencie zagrożenia windykacji, syndyka, komornika, Baran potrafi jednak zrobić wszystko i nie boi się nawet ciężkiej pracy, aby wyjść z opresji. Stanie na wysokości zadania, gdy bieda zajrzy mu w oczy.
Oszczędzanie
Oszczędzanie to nie domena Barana – woli wydawanie. Nie odkłada pieniędzy na czarną godzinę, nie interesują go lokaty. W domu również nie ma opracowanego żadnego systemu oszczędzania. Na bieżąco wydaje wszystko, co ma w portfelu i w banku. Nie dba o składki emerytalne i ubezpieczenia. Jeśli już oszczędza, to najczęściej na kształcenie dzieci.
Wydawanie
Wydaje na życie towarzyskie, bale, kolacje – w myśl zasady „zastaw się a postaw się”; ekskluzywne mieszkania, domy - najchętniej z basenem. Bardzo drogie, reprezentatywne samochody, limuzyny bądź szybkie sportowe auta, a także motocykle. Może być kolekcjonerem broni myśliwskiej. Chętnie latałby prywatnym samolotem. Bardzo lubi mówić o swoich pieniądzach i się chwalić.


Horoskop czytano: 7,562