Wiadomości Plotki

Waga i finanse.

Waga

Zodiakalna Waga posiada dużo harmonii, rozwagi, dyplomacji, unika konfliktów, łatwo nawiązuje kontakty. W dziedzinie finansowej posiada zdolność osiągania celów dzięki ugodowym pertraktacjom i rozważnym kontraktom. Z natury rzeczy uzależnia dochody od umów, kontraktów, partnerów, małżeństwa oraz umiejętności zabiegania o skuteczne egzekwowanie swoich praw i należności. Zmysł równowagi pozwala Wagom znaleźć właściwą proporcję pomiędzy rozrzutnością a sknerstwem. Wagi mają tendencje do oszczędzania, ale cieszy je wydawanie pieniędzy, jeśli mogą sobie na to pozwolić. Większość Wag zna swoje ograniczenia. W interesach Waga jest chytra i wytrwała. Miewa dobry nos do biznesu. Niektóre typy niechętnie oddają pożyczki. Bardzo często tak się składa, że w robieniu życiowej kariery Wadze potrzebny jest doradca, wspólnik, pomocnik. Takim moralnym oparciem Wagi bywają zazwyczaj małżonkowie, działając dyskretnie za kulisami życia partnera. Waga czuje się stworzona do luksusu, przyjemnego i wygodnego życia. Pragnie być kochana i podziwiana. Zodiakalne Wagi bardzo często znajdują sobie pracę zapewniającą im maksimum finansowego bezpieczeństwa. Uwielbiają mieć wszystko najlepszej jakości i w dużych ilościach. Często partner Wagi to osoba majętna. Takimi osobami lubi się otaczać w życiu osobistym jak i zawodowym. Tylko nieliczne Wagi są lekkomyślne i wpadają w długi. Kiedy jednak znajdą się już w takiej sytuacji, potrafią ciężko pracować i oszczędzać, starają się robić plan oszczędnościowy, aby na przyszłość mieć już zawsze jakąś rezerwę finansową. Waga woli zdążać ku harmonii i spokojowi w życiu codziennym, a unikać pogoni za zyskiem i dobrami materialnymi. Potrafi ograniczyć do minimum wydatki i zawsze kieruje się rozsądkiem, bo panicznie boi się problemów finansowych. Spokojnie i cierpliwie potrafi czekać na odpowiedni moment, by zaspokoić swoje pragnienia i nie brać kosztownych rzeczy na kredyt. Woli ich nie mieć, niż biegać po bankach, rozmawiać z urzędnikami, załatwiać formalności. W sferze finansów przejawia wiele rozsądku. Jeśli komuś pożyczy pieniądze to dyshonorem jest dla niej ciągle się o nie upominać, nie wywiera w tej kwestii nacisku. Lubi wystawne przyjęcia w swoim domu. Gdy przyjmuje gości wszystko - od potraw, przez wystrój wnętrz, po ubiór pani domu – jest eleganckie, wyrafinowane i przeważnie luksusowe. Chętnie też dyskretnie pomaga i wspomaga innych. Zodiakalna Waga nawet jeśli sama nie ma uzdolnień do obracania pieniędzmi, to ten brak wynagradza sobie tym, że jak nikt lubi wchodzić w sojusze, przymierza i spółki. Wagi mają dar do korzystania z cudzych pieniędzy – do tego stopnia, że wolą być jednym z wielu udziałowców we wspólnym interesie, niż samodzielnym właścicielem. Właściciel za wszystko odpowiada, z czego są tylko kłopoty – tymczasem Waga jako współwłaściciel może brać i korzystać, nie martwiąc się problemami.
Oszczędzanie

Wagi uznaje się za materialistki, gdyż całe życie zbierają, gromadzą, inwestują, aby na jesień życia mieć świadomość, że mogą żyć w dostatku. Lubią oszczędzać na remont domu, mieć zawsze rezerwę finansową na dobrej lokacie bądź w bezpiecznym banku. Potrafią zachować granicę pomiędzy rozrzutnością a skąpstwem.
Wydawanie

Waga chętnie wydaje na dom, swoje hobby, wycieczki, a także zabezpieczenie i kształcenie dzieci. Lubi posiadać cenne przedmioty, inwestować w dzieła sztuki i antyki. Jest to znak Zodiaku bardzo towarzyski, więc dobrze, gdy ma przysłowiowe parę złotych w zanadrzu, by ugościć przyjaciół, dla których drzwi jej domu są zawsze otwarte. Lubi rozrywki, chętnie wspiera artystów i chce nieść radość wszystkim. Nie wydaje jednak ponad swoje możliwości finansowe, ponieważ panicznie boi się długów.


Horoskop czytano: 6,911