Wiadomości Plotki

Byk i finanse.

Byk

Zodiakalny Byk to umysł praktyczny. W sprawach finansowych lubi mieć zapewnione bezpieczeństwo i stabilizację. Jest konserwatywny i ukierunkowany na wartości realne. Byki lubią posiadać. Mają wyjątkowy talent do robienia pieniędzy, a przy tym potrafią łączyć piękne z pożytecznym. Z pewnością pieniądze bardzo pomagają im w realizacji ideałów życiowych. Zainteresowania Byka są na wskroś materialne. Potrafi on docenić wartość dóbr doczesnych. Jak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że życie jest piękne, lecz drogie - tańsze nie jest już takie zachwycające. Można powiedzieć, że jego zainteresowania skupiają się na posiadaniu fortuny i w ogóle przedmiotów mających wartość materialną. Większość Byków ma uporządkowane sprawy finansowe - lokują w akcjach, znają plany emerytalne, zapisują swoje wydatki i przychody, robią plany długoterminowego oszczędzania. Byk jest miłośnikiem komfortu, umie docenić zalety bycia bogatym. Ma wyczucie odnośnie pieniędzy. Wie zarówno jak skutecznie je pozyskiwać, zarabiać, ale także jak ze smakiem wydawać. Nie lubi przebywać tam, gdzie jest ubogo, szaro i smutno. Pociągają go miejsca czyste, komfortowe, luksusowe, gdzie obecna jest sztuka. Nie lubi mieć pieniędzy dla samego faktu posiadania, ale by móc dzięki nim korzystać z życia, aby dostarczały mu radości. Czerpią ją z przyjemności takich jak: wykwintne potrawy, restauracje, dobre perfumy, muzyka, oglądanie i kolekcjonowanie dzieł sztuki, markowych ubrań. Byk jest najszczęśliwszy w domu, otoczony pięknymi przedmiotami. Nie jest hojny jeśli chodzi o dawanie prezentów i nie wydaje pieniędzy lekką ręką, lekkomyślnie. Wartość ma dla niego każda ciężko zarobiona złotówka. Byk jest ostrożny i rozważny, nie wydaje pieniędzy bez zastanowienia, inwestuje, kiedy ma pewność, że warto. Planuje swoje wydatki. Zakupy Byka są raczej przemyślane i brakuje im spontaniczności. Jedynie w bardzo nielicznych chwilach ulega swoim zachciankom i kaprysom. Lubi żyć w dostatku. Czasami zdarza się, że do głosu dochodzi druga natura Byka - wtedy chciałby on mieć wszystko i ze wszystkiego korzystać, natomiast nie pracuje, jest leniem. Zdarzają się nawet osoby żyjące kosztem innych, marzące o wielkich o pieniądzach, ale nic w tym kierunku nie robiące. Byk stara się żyć w dostatku. Zdobywa pieniądze dzięki popularności społecznej, uprawianiu sportu, pracy w rzemiośle artystycznym lub sztuce, działalności bankowej lub biznesowej. Poważne znaczenie ma dla niego obrót środkami finansowymi oraz gwarancja zabezpieczenia materialnego. Uważa, że pieniądze powinny być w ciągłym obrocie. Zyski Byk może mieć również z hodowli zwierząt, np. rasowych psów bądź kotów. Może również trudnić się obrotem towarami luksusowymi. W każdym razie, zarobki Byka generalnie są duże, dają mu komfort materialny i zapewnioną spokojną jesień życia.
Oszczędzanie
Byki nie są sknerami, nie oszczędzają pieniędzy z zaciśniętymi zębami i nie ukrywają w domu ani ich, ani też kosztownych rzeczy. Lubią posiadać, gromadzić, ale także posiadaniem się cieszyć, korzystać z rozkoszy i radości życia. Robią plany długoterminowego oszczędzania. Najchętniej oszczędzają na dom z ogrodem.
Wydawanie
Byk chętnie wydaje pieniądze na sprawy związane z pięknym urządzeniem mieszkania, domu, ogrodu. Lubi wydawać również na teatr, lekcje śpiewu, naukę języków obcych. Kupuje kwiaty czy porcelanę. Byki lubują się w eleganckich, „wypasionych” samochodach. Lubią posiadać wartościowe rzeczy, a więc biżuterię, drogie kamienie, markowe ubrania znanych firm.


Horoskop czytano: 9,194