Wiadomości Plotki

Horoskop na 2018 - Skorpion

Skorpion
Horoskop dla urodzonych w okresie: 23.10 - 21.11

Miłość i przyjaźń:
Jowisz w twoim znaku to dobra wiadomość dla Skorpionów „po przejściach". Stare rany wreszcie się zagoją i znowu będziesz gotów komuś zaufać. Postanowisz więc porzucić bezpieczne schronienie własnych czterech ścian i wyjdziesz do ludzi w nadziei, że wśród nowych znajomych znajdzie się jakaś bratnia - i równie spragniona miłości - dusza. Gdy już ją dostrzeżesz, podczas trygonu Wenus z Plutonem (15-19 kwietnia), zrób pierwszy krok. A w trzecim kwartale dla wielu z was zabrzmią weselne dzwony. Dla stałych związków też pogodna aura. Łatwiej wyzbędziesz się egocentryzmu, zrozumiesz punkt widzenia i potrzeby partnera, wiele par zakończy więc okres kryzysu i powróci do siebie. Te, które przeżyły gorszy czas, zrozumieją, że byt to rodzaj testu, który zdały na piątkę. Podczas koniunkcji Merkurego z Wenus w twoim znaku (13-17 października) twoja druga połówka miło cię zaskoczy, przy¬gotuje romantyczną kolację, zabierze na weekend w jakieś piękne miejsce, kupi ci coś, o czym od dawna, Skorpionie, marzyłeś. Tylko te związki, które okazały się życiowymi błędami, ostatecznie rozpadną się w tym roku.

Finanse i praca:
Do później jesieni Jowisz wzmacnia twoją pozycję. Jeśli dotąd grałeś, Skorpionie, drugie skrzypce, teraz masz szansę przebić się ze swoimi pomysłami i dokonać czegoś, co zwróci na ciebie uwagę przełożonych. Poszukiwać będziesz nowych twórczych rozwiązań i choć po drodze popełnisz błędy, szybko zdołasz je naprawić. W walce z konkurencją okażesz się godnym przeciwnikiem. Pierwsza połowa roku to czas, by walczyć o awans, podwyżkę czy pozbyć się rywali. Nie bądź tylko zbyt ambitny i lepiej trzymaj emocje na wodzy. Konflikt z szefem lub kluczowym klientem może ci tylko zaszkodzić. Gdy w połowie września Merkury będzie w trygonie z Plutonem, powinieneś, Skorpionie, odwiedzić specjalistyczne targi lub poszukać fachowej lektury. Zyskasz dodatkowe atuty, zwłaszcza jeśli myślisz I o zmianie pracy. Umowa na etat kłócić może się jednak z twoją potrzebą niezależności. Jeśli nowy szef zechce mieć nad tobą zbyt dużą kontrolę, uznasz, że lepiej być samemu sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Zaczniesz robić to, co naprawdę kochasz. Nawet jeżeli na początku trzeba harować 24 godziny na dobę. Za pieniędzmi nie będziesz się uganiać. Zrozumiesz, że są rzeczy ważniejsze od nowego samochodu, modnej kiecki czy egzotycznej wycieczki. Chętnie sięgniesz do kieszeni, by wspomóc potrzebujących, zwłaszcza w czasie przedświątecznej koniunkcji Marsa z Neptunem (4-11 grudnia).

Uroda i zdrowie:
Wprawdzie żadna poważna choroba, Skorpionie, ci nie grozi, jednak w czasie kwadratur Marsa (15 maja - 12 sierpnia i 11 września - 14 listopada) musisz bardziej na siebie uważać. Twoja energia prawie przez cały rok będzie niewyczerpalna. Możliwe, że zaczniesz uprawiać jakąś sztukę walki albo weźmiesz udział w ekstremalnych wyczynach sportowych. Masz przed sobą najlepszy rok na to, by pracować nad samorozwojem. Neptun wyśle cię na kurs jogi, medytacji, uważności, wskaże dobrych przewodników, podsunie mądre książki. Kiedy w połowie listopada Mars zagości w znaku Ryb, zwolnij tempo i oddaj się przyjemnemu relaksowi.

Życie rodzinne :
Tegoroczne imprezy i spotkania towarzyskie będą udane, a do tego możesz jeszcze na tym skorzystać. Wiele załatwisz w tym roku dzięki sympatiom i znajomościom z tymi, którzy mają do ciebie słabość. Wszelkie toksyczne relacje, w których dawałeś, Skorpionie, o wiele więcej niż druga strona, nie przetrwają próby czasu. I dobrze. Opozycja Urana (od 15 maja) kusić cię będzie, by pokazać innym, jak bardzo jesteś niezależny. Jeśli jednak nagle zaczniesz nosić oryginalne stroje, zachowywać się ekscentrycznie i głosić kontrowersyjne poglądy, niektórzy mogą przestać przyznawać się do znajomości z tobą. Staraj się nikogo nie prowokować, nie naruszać niczyich granic i przestrzegać reguł życia społecznego, by uniknąć odrzucenia. Tym bardziej że podczas kwadratury Merkurego z Plutonem (30 września - 4 października) możesz być bez powodu rozdrażniony i powiedzieć głośno to, co powinieneś taktownie przemilczeć


Horoskop czytano: 72,586 razy