Wiadomości Plotki

Horoskop na 2018 - Koziorożec

Koziorożec
Horoskop dla urodzonych w okresie: 22.12 - 19.01

Miłość i przyjaźń:
Nie zanosi się na żadne rewolucje. Ty bardziej że nowe znajomości nie będą cię w tym roku za bardzo interesować. Z sentymentem pomyślisz za to o starych. Odgrzebiesz numer do swego byłego partnera lub zaczniesz obserwować jego konto na Facebooku. Gdy przekonasz się, że również jest sam, możesz spróbować odnowić tę znajomość, ale nie rób sobie wielkich nadziei. Chyba że urodziłeś się Koziorożcu w pierwszej dekadzie. Miłym zaskoczeniem będzie dla ciebie to, że ten ktoś również nie zapomniał o tobie. Macie szansę odnowić wasz związek, nie popełniając przy tym dawnych błędów. Pozostałe Koziorożce przekonają się jednak, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Ty i twój były jesteście już na innym etapie i poza wspominaniem przeszłości, nie macie sobie nic do zaoferowania. Jeśli jesteś w związku, możesz stać się zbyt krytyczny i wymagający wobec swej drugiej połowy, co nie sprzyja zgodzie i harmonii. Daruj sobie uszczypliwości, nie czepiaj się drobiazgów. Machnij ręką na małe nie¬porozumienia i skup się na tym, co was łączy. Próbą dla was okazać się może opozycja Wenus z Plutonem (4-8 czerwca). Twoja nieuzasadniona zazdrość i brak zaufania dotkną partnera do żywego. Pomyśl, jak ty byś się poczuł, gdyby to on zarzucił ci niewierność.

Finanse i praca:
Rozwaga i ostrożność zaprocentują. Twoim sojusznikiem będzie teraz Saturn, który przyniesie stabilizację w życiu zawodowym głównie urodzonym w grudniu. Jeśli masz własną firmę, zacieśnisz współpracę z ważnymi klientami, nie będziesz zaś rozmieniać się na drobne. W czasie trygonu Merkurego z Saturnem (5-9 września) zrezygnujesz z kilku małych zleceń, by wziąć jedno duże i będzie do świetna decyzja. Jeżeli pracujesz dla kogoś, możesz zostać postawiony przed trudnym wyborem. Zakończyć projekt, w który jesteś mocno zaangażowany, czy rozpocząć nowy w zupełnie innej firmie. Jeśli zwycięży twoja lojalność lub też obawa przed ryzykiem zmian, nie masz co liczyć na nagrodę. Gdy Słońce znajdzie się w kwadraturze z Plutonem (9-13 listopada), szef stanie się jeszcze bardziej wymagający, a jego wyrozumiałość stopnieje do zera. Z kolei w nowym miejscu długo nie będziesz mógł się, Koziorożcu, od¬naleźć i zaadaptować do panujących tam zwyczajów. Twój upór i brak elastyczności nie sprzyjają współpracy z ludźmi. Poczynione w przeszłości inwestycje zaczną przynosić zyski. Nie spoczywaj jednak na laurach, tylko szukaj możliwości pomnożenia gotówki. Wystrzegaj się jednak ryzyka i szybkich dróg wzbogacenia się. Od niezbyt pewnego zysku bezpieczniejsza okaże się długofalowa inwestycja.

Uroda i zdrowie:
Pogodzisz się, Koziorożcu, z upływającym czasem, który jednak w twoim przypadku i tak jest wyjątkowo łaskawy. Co z tego, że masz zmarszczki, jeśli zauważysz, że twoi rówieśnicy mają ich znacznie więcej? Nie mówiąc już o kondycji, którą bijesz na głowę nawet młodszych od siebie. Kilogramów na pewno ci nie przybędzie, nie musisz więc katować się dietami. Urodzonym w pierwszej dekadzie może nawet ubyć trochę ciała, co nie zawsze ma dobre skutki. Jeśli do tego towarzyszyć będzie ci osłabienie i ciągłe uczucie zimna, może być to objaw anemii, więc koniecznie idź z tym do lekarza.

Życie rodzinne :
Saturn wymusi na tobie pewne ustępstwa wobec najbliższych. Zwłaszcza Koziorożce z pierwszej dekady będą zmuszone zrezygnować z własnych pragnień, by pomóc komuś, zaopiekować się lub przyjąć pod dach. Dla niektórych z was takim egzaminem z dojrzałości okaże się rodzicielstwo. Ograniczenia nie okażą się jednak dotkliwe, a satysfakcja z bycia potrzebnym wynagrodzi ci wszystkie niedogodności. Opozycja Słońca z Saturnem (24-28 czerwca) pomoże ci raz na zawsze zamknąć jakiś rozdział w rodzinnych relacjach. Nie obejdzie się bez trudnych rozmów, ale przynajmniej przeszłość wreszcie prze¬stanie ci ciążyć. W drugiej połowie roku zweryfikujesz swoje podejście do relacji towarzyskich. Skończą się układy, w których jesteś, Koziorożcu, wykorzystywany, zwłaszcza finansowo i materialnie. Jeżeli jednak to ty do tej pory więcej brałeś od swoich znajomych, niż im dawałeś, nie pozwolą ci na to dłużej zdecydowanie odetną się od ciebie.


Horoskop czytano: 69,493 razy